Цей розділ ми присвятили автономній сигналізації, оскільки такий вид сигналізації у нас (у Луцьку та регіоні) стає все дедалі популярніший, тож, спробуємо донести Вам максимум корисної інформації та знань.
Головна особливість такого типу сигналізації – повна відсутність будь-якого зв’язку з пультом централізованого спостереження (ПЦС) (його ще називають пультом централізованої охорони (ПЦО)) чи з екстреними службами. Головна функція такої охоронної системи це зафіксувати факт:
- проникнення сторонніх осіб на територію;
- пожежі;
- задимлення;
- порушення цілісності систем об’єкта(водопровід, газ, електрика і т.д.);
та повідомити власника про цей факт.
Раніше, ефективною рахувалась автономна сигналізація яка працювала в зв’язці із сиреною(тобто якщо сигнал «тривога» то вмикається сирена), зараз вже цього недостатньо оскільки GSM покриття є практично всюди і ставити автономку без GSM зв’язку просту нерозумно, тому я навіть не буду розвивати цю тему. Так під висловом «автономна сигналізація» автоматично маємо розуміння, що вона підключена і до GSM мережі. Така система, у разі проникнення небажаних гостей, включить сирену та повідомить власникові на телефон (мобільний або домашній) про те, що в його будинку щось сталося (детальніше дивіться в розділі про GSM сигналізацію).
Давайте відзначимо позитивні сторони автономної сигналізації:
До основних негативних сторін такого типу сигналізації відносяться:
Розберемося з чого складається автономна охоронна система.
Охоронна сигналізація являє собою складний технічний комплекс, основа якого – центральна плата (це серце всієї системи) і різні датчики. Весь об’єкт ділиться на зони в які входять різні датчики руху (ДР) (ик датчики), магнітноконтактні датчики (геркони) або акустичні датчики розбиття скла (ДРС),наприклад, ваші вхідні двері оснащені датчиком відкриття дверей, отже, в даному випадку можна говорити про «зону вхідних дверей», можливий варіант підключення декількох датчиків в одну зону, наприклад геркон + ДРС + ДР і т.д. Тому першорядне значення для характеристики центральної плати має кількість охоронюваних зон. В системі охоронної сигналізації для повідомлення тривоги використовують світлозвукові пристрої (сирени). Сирени часто встановлюють з пьєзоелементом. Їх потужність обмежена невисоким споживанням струму. Зазвичай звукова потужність 100-120 дБ. Динамічні сирени, більш потужні, але вимагають потужного джерела живлення і лінії передачі тривоги. Постановка або зняття охорони здійснюється кодом набраному на клавіатурі, електронним ключем (картка, Touch Memory) або радіобрелком.
Датчики (вони ж детектори, сенсори) – пристрої, що фіксують зміни навколишнього середовища. Датчики бувають різними за своїм призначенням, основні з них:
Магнітоконтактний датчик – відповідає за блокування вікон, дверей і воріт. Такі датчики реагують на відкривання.
Датчик розбиття скла – спрацює, коли злодій розіб’є вікно. Сучасні датчики розбиття скла – це досить інтелектуальні пристрої. Якщо зловмисник спробує проникнути у вашу квартиру, розбивши або розрізавши скло, датчик спрацює.
Датчик руху (він же об’ємний) – цей датчик стежить за об’ємом вашої квартири, точніше за наявністю руху в ній. За своїм принципом дії всі датчики руху діляться на три типи: пасивні інфрачервоні, ультразвукові та мікрохвильові. Сучасні датчики можуть встановлюватися в квартирі і не давати хибних спрацювань, коли в квартирі або будинку є домашні тварини. Датчики руху є вуличної установки, що працюють у сніг, дощ, сонце. детальніше тут
Також охоронна система сигналізація може включати в себе пожежні датчики, датчики протікання води і витоку газу, датчики вібрації (які можуть ставитися на неукріплені стіни і вентиляційні шахти).
Висновок
Описаний вид сигналізації є досить популярним із-за відносної дешевизни обладнання, широкого спектру використання системи не тільки в цілях охорони, а й у керуванні різними системами будинку чи квартири, дешевої абонплати (якщо це можна назвати абонплатою…), її можна поставити там де все інше відпадає(альтернативнішого варіанту для дачного будинку НЕМАЄ).
У Луцьку у квартирах та приватних будинках все частіше починають ставити такі системи, але практика показує, що в не достатній кількості. В основному тому, що люди не знають, що воно таке і які можливості системи, одним словом недостатньо толкової інформації.
Можливо ця стаття допоможе вам у цьому розібратись.
P.S. Хоча на сьогоднішній день кращим способом захисту свого будинку, квартири майна – є здача на пульт централізованого спостереження зі страхуванням матеріальної відповідальності (пультова охорона), але така можливість не завжди присутня і це не завжди є виправдано.
Успіхів Вам!
Та звертайтесь до нас