Охоронна сигналізація

Науково технічний прогрес не стоїть на місці, охоронна сигналізація також не є винятком, асортимент ринку охоронних систем величезний, тож давайте в загальному розглянемо їх склад, принцип роботи, основні відмінні особливості, витрати на експлуатацію та сервісне обслуговування.Охоронна сигналізація і охоронні системи у Луцьку


Основні складові сигналізації
Будь-якої охоронної системи, основною складовою є сповіщувачі, тобто датчики, які фіксують якусь подію та передають сигнал про цю подію на прилад приймально контрольний (ППК), його ще називають централлю. У охоронної сигналізації датчики розпізнають практично всі фізичні явища, такі як: рух об’єктів, відкриття/закриття дверей та вікон зміна температури в приміщенні, задимленість, загазованість, вібрації і шум, відключення електрики, і інші зміни і явища, створювані при певних діях порушника або комунікацій.

Охоронні системи за способом монтажу розділяють на: провідні і безпровідні
Провідна охоронна сигналізація
з’єднана проводами. Живлення датчиків та сигнали від них, надходять до централі по дротах. Основною перевагою такої системи являється надійність та просте і дешеве сервісне обслуговування .
Безпровідна охоронна сигналізація
складніша з технічної точки зору. Кожен елемент системи, будь то геркон, інфрачервоний датчик руху , датчик диму, оснащений радіопередавачем для відправки сигналу на ППК (централь). А такі елементи як сирена, оснащені прийомо-передавачем для передачі та одержання керуючого сигналу на централь. Всі сигнали системи посилаються в зашифрованому вигляді. Існують контрольні сигнали які сповіщають про спрацювання, та тестові, які вказують наприклад про потребу заміни батарейок.
До основних переваг такого типу систем, можна віднести швидкий монтаж, та можливість встановлення вже на готовому місці не «довбаючи стін», але за це потрібно платити іншими явищами. Оскільки технологічно система складніша, то і ціна на обладнання на неї більша, в середньому в 1,5-2 рази. Сервісне обслуговування значно дорожче і проводиться набагато частіше, тому що кожен датчик живиться від батарейок, які потрібно регулярно змінювати, в середньому заряду вистачає на 1 рік.

Оцінюючи вище описане та наш досвід, в більшості випадках, якщо розглядати приватні будинки, великі офісні приміщення, склади, встановлюють провідні системи, а до безпровідних звертаються як «крайній» варіант де вже зроблені оздоблювальні роботи.
В даний час, на охоронному ринку з’явились багато готових комплектів безпровідних систем, які може змонтувати і налаштувати кожен, ми вважаємо це не для серйозного рівня сигналізації, хоча для маленького офісу чи складу як варіант можливий.

За методом передачі даних про оповіщення, охоронні системи поділяються на:
Оповіщення по Телефонної лінії. Прилад приймально контрольний повинний бути підключений до телефонної лінії, тому така охоронна сигналізація застосовується на об’єктах, де є стаціонарний телефон. Відзначимо, що це метод є найбільш надійним для передачі даних.

Оповіщення по супутниковому каналу. Дальність дії такої системи необмежена. Сигнали від датчиків надходять до ППК (централі) який в свою чергу передає сигнал про стан об’єкта на супутник. Дуже дорога охоронна система, використовується як спец. техніка.

Оповіщення по GSM–каналу. Дальність дії охоронної сигналізації необмежена і визначається доступністю абонентів, яким відправляється SMS або голосові повідомлення з інформацією про спрацювання будь-якого датчика. Останнім часом, GSM–сигналізація стала дуже популярною. Детальніше дивіться в розділі «GSM–сигналізація».

Також охоронні системи можна розділити на: автономні та які здаються на пульт централізованого спостереження(ПЦС).
Автономна сигналізація. Сигнал тривоги передається на світлозвукові пристрої (сирену). Реакцію на сигнал тривоги кожен визначає для себе сам. Це може бути сусід з рушницею, який прибіжить на допомогу.

Пультова сигналізація. Сигнал тривоги передається на ПЦС де оператор дає координати об’єкта оперативній групі затримання, яка їде для знешкодження злодія. Це є найефективнішим захистом свого житла або матеріальних цінностей в офісі чи підприємстві.

В наш час охоронна сигналізація стала Охоронна сигналізаціяне розкішшю, а потребою. Проте для «пересічного громадянина», визначитись яку систему ставити із усього спектру запропонованих сигналізацій досить важко. Ця стаття та інші розділи нашого сайту, гадаємо, допоможуть Вам з цим розібратись.



Успіхів Вам!Охоронна сигналізація і охоронні системи у Луцьку

Та звертайтесь до нас !

P.S. Ми надаємо консультації, яку охоронну сигналізацію вибрати і порадим як і куди підключити охоронну систему в Луцьку та в області , здійснимо монтаж охоронної сигналізації. Працюємо якісно дешево та надійно.

Комментарии закрыты.