Принцип роботи датчика руху

Датчик руху – датчик, який виявляє переміщення будь-яких об’єктів.охоронна сигналізація Луцьк
У побуті найчастіше під цим терміном мається на увазі електронний інфрачервоний датчик, що виявляє присутність і переміщення людини, і комутуючих харчування електроприладів (найчастіше освітлення).
Іноді датчиками руху помилково називають акселерометри; в дійсності акселерометри не можуть відчути прямолінійний рівномірний рух, зате відчувають орієнтацію щодо вертикальної осі навіть у повному спокої.
Принцип роботи датчика
Принцип роботи заснований на відстеження рівня ІЧ-випромінювання в поле зору датчика (як правило, піроелектричного). Сигнал на виході датчика монотонно залежить від рівня ІК випромінювання, усередненого по полю зору датчика. При появі людини (або іншого масивного об’єкта з температурою більшою, ніж температура фону) на виході піроелектричного датчика підвищується напруга. Для того щоб визначити, чи рухається об’єкт, в датчику використовується оптична система – лінза Френеля. Іноді замість лінзи Френеля використовується система увігнутих сегментних дзеркал. Сегменти оптичної системи (лінзи або дзеркала) фокусують ІЧ-випромінювання на піроелемент, що видає при цьому електроімпульс. У міру переміщення джерела інфрачервоного випромінювання, воно уловлюється і фокусується різними сегментами оптичної системи, що формує кілька послідовних імпульсів. Залежно від установки чутливості датчика, для видачі підсумкового сигналу на піроелемент датчика має надійти 2 або 3 імпульсу.
Датчики, що використовуються в системах охоронної сигналізації, мають вихідну реле типу «сухий контакт» (нормально замкнутий).охоронна сигналізація Луцьк.автономна сигналізація Луцьк.домофони Луцьк

Комментарии закрыты.