Дана стаття дає відповіді на наступні питання: “Що таке відеореєстратор?”, “Які бувають відеореєстратори?”, “Чи завжди потрібний відеореєстратор в системах відеоспостереження?”, “Основні характеристики відеореєстраторів”, “Якими принципами керуватись при виборі відеореєстратора”.
Отже, Відеореєстратор – це прилад який приймає потік даних з камер відеоспостереження, обробляє ці дані , та зберігає на жорсткий диск, flesh або передає на віддаленні сервера сховищ даних. Сучасні DVR-ри мають широкий функціонал, починаючи від вбудованого web інтерфейсу та завершуючи розумною аналітикою (наприклад визначення номерів автомобіля, напрямок руху об’єкта, підрахунок відвідувачів, розпізнавання облич і т.д.). Основні функції відеореєстратора розкриваються при підключенні його до Інтернет мережі, оскільки через Inet можливий віддалений доступ до об’єкту, наприклад можливість он-лайн спостерігати за підприємством, віддалено переглядати архів, робити різні налаштування відеосистеми і т.д.
Всі відеореєстратори можна поділити на 3 основні групи:
• Цифрові відеореєстратори(Digital Video Recorder)
• Мережеві відеореєстратори(Network Video Recorder)
• Гібридні відеореєстратори(Hybrid Video Recorder).
Цифрові відеореєстратори або DVR – використовуються для прийому аналогових камер. В основному зараз це HD-TVI, HD-CVI, AHD, CCTV детальніше про них тут.
Переваги – ціна, стабільність роботи, менші часові затримки при перегляді зображення «напряму».
Недоліки – відносно невелика відстань передачі сигналу, гірше зображення порівняно з IP-відеонаглядом, вразливі до “завади по зображенню”.
Ідеальний варіант для невеличких бюджетних систем.
Мережеві відеореєстратори або NVR – використовуються для підключена IP-камер.
Переваги – чітка стабільна картинка, можливість довстановлення камер майже на будь якому проміжку LAN траси, більший функціонал системи, передача відео на великі відстані використовуючи оптику.
Недоліки – більша ціна, менша надійність порівняно з сучасним аналогом.
Використовуються у більш професійних системах відеонагляду.
Гібридні відеореєстратори HVR – проміжний варіант між DVR і NVR, підтримують як аналогові такі і IP-камери.
Переваги – гнучкість системи.
Недоліки – велика ціна.
Такі відеореєстратори ідеально підійдуть для вдосконалення вже працюючих систем відеоспостереження на підприємствах, виробництвах і т.д.
Відеореєстратори по характеристикам можуть бути 4/8/16/32/64 канальними, відповідно стільки підтримують камер. По розрішенню кадру є: QCIF/CIF/2CIF/DCIF/4CIF/VGA/720р/UXGA/1080р/3MP/4MP/5MP/6MP/8MP
/12MP/32MP. У DVR є така характеристика як частота кадрів на канал, а у NVR вхідна та вихідна пропускна здатність, їх треба обов’язково враховувати. Також кількість підключення жорстких дисків та їх об’єму.
Інколи відеореєстратор можна не використовувати в системі відеоспостереження, а обійтися IP-камерами, в яких є можливість запису архіва на Flash-карту, яка безпосередньо встановлюється у камеру. Перевага такої системи це невисока ціна, при умові, якщо ставити не більше 2-3 камер, а головним недоліком є тривалість архіву. Від декількох днів до 1-2 тижнів, все залежить від інтенсивності руху. З практики скажемо, що це ідеальний варіант для невеличких магазинчиків, прилавок, міні офісів.
Ну і підходимо до основного питання: Якими принципами керуватись при виборі відеореєстратора?
Звичайно характеристики відеореєстраторів дуже важливі і їх потрібно ретельно враховувати, але це не основне, ось чому! Відеонагляд, що встановлено десь на об’єкті і користувача, з’єднує програмне забезпечення(ПЗ). ПЗ керує всією системою і якщо воно зроблене неграмотно, неякісно, то таким відеонаглядом користуватись буде незручно. Наприклад Ви захотіли швидко продивитись потрібний Вам архів, або зайти он-лайн, а цього зробити не можете, тоді який сенс в такій системі? Ми в першу чергу користуємось софтом, а не обладнанням і він має бути в пріоритеті, а нормальне ПЗ можуть зробити тільки відомі великі компанії, тому не женіться за дешевизною, бо різниця між якісним і не неякісним незначна, а результат суттєвий.
Ми не будемо тут розповідати які бренди класні, а які недуже, для більш-менш нормальної орієнтації, пошукайте в інеті Top Security 50 2017.
Для правильного вибору реєстраторів відеоспостереження потрібен досвід, у нас він є. Якщо Вам потрібен якісний відеонагляд в Луцьку, Волинській обл., Україні, Закордоном, дзвоніть нам, ми допоможемо ВАМ.
Ми за якісний відеонагляд