Загальні правила підбору камери відеоспостереження

На вулиці чи в приміщенні буде встановлена камера відеоспостереження?
Камери, призначені для установки на вулиці, мають герметичний корпус, а деякі і систему підігріву. Це дозволяє їм працювати у вуличному діапазоні температур і вологості. Відповідно у камерах для установки в середені приміщень це все відсутнє.
відеонагляд Луцьк,відеоспостерження Луцьк

Чорно-біла камера чи кольорова?
Перевага чорно-білих камер в тому, що вони мають кращу роздільну здатність і чутливість в порівнянні з кольоровими камерами, що дозволяє отримувати якіснішу і розбірливішу картинку тому їх переважно використовують для цілей охоронного відеоспостереження.

Кольорові камери відеоспостереження використовують в тому випадку, коли необхідно отримувати інформацію про колір об’єкта (наприклад, важливо бачити колір автомашини на автостоянці, колір певного продукту в супермаркеті і т.п.).
Однак, хочу зауважити, що останнім часом з’явились кольорові камери досить великої роздільної здатності і в більшості випадків все ж ставляться кольорові камери.

Чутливість камери. Як її визначити?
Чутливість камери – це параметр, що вказує, при якій мінімальній освітленості камера здатна бачити. У характеристиках камер завжди вказується МІНІМАЛЬНИЙ рівень освітленості, при якому камера ще бачить. Рівень освітленості вказується в Люксах (лк). Чим більше лк, тим яскравіше освітлений об’єкт.

Приклад. Чутливість камери 0,01 лк. Це означає що:

при освітленості 0,01 лк і більш камера бачить;
при освітленості менше 0,01 лк камера показує темну картинку.

Приблизні рівні освітленості:
Денне, природне освітлення на вулиці в сонячну погоду 100000 … 5000 лк
Денне, природне освітлення на вулиці в хмарну погоду близько 5000 лк
Магазини, супермаркети 1500 … 750 лк
Офіс або магазин 50-500 лк
Холи готелів 100 … 200 лк
Стоянки автотранспорту, товарні склади 75 … 30 лк
Сутінки і добре освітлена автомагістраль вночі 10,00 лк
Місця глядачів в театрі 3 … 5 лк
Лікарня в нічний час, глибокі сутінки 1 лк
Нічне природне освітлення на вулиці при повному місяці 0,3 … 0,1 лк
місячна ніч (1 / 4 Місяця) 0,05 лк
безмісячна ніч 0,01 лк
Нічне природне освітлення на вулиці при світлі зірок 0,003 … 0,1 лк

При виборі камери слід звернути увагу на рівень освітленості об’єкта. Наприклад, якщо камера буде встановлена на вулиці, і планується, щоб вона бачила при поганому освітленні вночі (1 .. 0,01 лк), то слід вибрати камеру з чутливістю 0,01 лк.

Роздільна здатність камери
Камери відеоспостереження – в основному аналогові. Тому мова тут не йде про пікселі (кількість крапок по вертикалі або горизонталі). А про ТВЛ (телевізійні лінії). ТВЛ – це кількість ліній, яка видає камера по горизонталі або вертикалі. Абсолютно всі камери видають 625 горизонтальних ліній. Це пов’язано зі стандартом телевізійного сигналу, завдяки якому ми дивимося телевізор. Так як всі камери видають 625 горизонтальних ліній, то цей параметр в характеристиках камери не вказується. Кількість ліній по вертикалі – основна характеристика роздільної здатності камери. Наприклад, 420 ТВЛ або 380 ТВЛ. Є також камери на 600 ТВЛ. Відповідно, чим вище ТВЛ, тим вище роздільна здатність і тим більше дрібних деталей можна розгледіти. Відеокамери з 600 ТВЛ (і більше) застосовуються, в основному, для приєднання до мікроскопів, гастроскопії і іншого медичного і наукового обладнання. Для прикладу, телевізор ми дивимося з 400 ТВЛ – це визначається стандартом телевізійного мовлення. Камери з 420 ТВЛ досить практичні завжди. Кольорові камери, як правило, мають менший ТВЛ.

Кут огляду камери
Чим більше кут – Тим ширше огляд, але менше деталей можна розібрати – Ефект “віддалення”
Чим менше кут – Тим вужче огляд, але можна розібрати більше деталей – Ефект “наближення”
Приклад: На малюнку показано, що камера відеоспостереження встановлена в кутку кімнати.

Якщо кут огляду камери складає 14 °, то камера не бачить всю кімнату, а бачить тільки вхідні двері. Перевага: можна розглянути найдрібніші деталі тих, хто входить в кімнату. Тобто 100%-но ідентифікувати тих що входять.
Якщо кут огляду камери складає 104 °, то камера бачить все, що відбувається в кімнаті, у тому числі і двері. Недолік: не можна розглянути до найдрібніших деталей який-небудь один об’єкт, наприклад, що входить в двері кімнати.

Додаткові технічні характеристики камер
1. ПЗС-матриця камери спостереження. Матриця на приладах з зарядовим зв’язком (ПЗС) – особливо важливий елемент кожної сучасної камери, саме він формує зображення. Вона є прямокутної напівпровідникової пластиною, що має на поверхні безліч пікселів (самостійних світлочутливих осередків). Зображення фокусується на ПЗС-матрицю об’єктивом камери, і світло, що падає на напівпровідник, активізує в ньому електрони. Активізовані електрони послідовно переміщаються з кожного пікселя в зчитувальний пристрій і утворюють відеосигнал, що посилюється і обробляється системою камери спостереження в подальшому.

2. Формат ПЗС-матриці. Правильно вибрати об’єктив для камери відеонагляду допоможе знання її формату. Форматом є округлене значення діаметра передавальної трубки (в дюймах). Формати матриць бувають: 1 / 4 “, 1 / 3″, 2 / 3 “, 1 / 2″ і 1 “. 1 / 3″ – найчастіше встановлюють в камери спостереження. Чим більше діагональний розмір матриці, тим краще якість прийнятого відеосигналу і менший рівень шумів. Формати 1 “і 2 / 3″ використовуються все рідше, оскільки оптика і сама матриця має великі розміри і оправу, а також високу ціну.

3. Автоматичне регулювання підсилення. Не завжди ПЗС-матриця камери спостереження виробляє сигнал достатньої амплітуди. Наявність АРУ (автоматичне регулювання підсилення) в камері дає можливість довести до рівня 1В вихідний сигнал. Але, потрібно брати до уваги те, що, підсилюючи відеосигнал за допомогою АРУ, так само підсилюються і шуми, зберігаючи незмінним співвідношення сигнал / шум.

4. Автоелектронний затвор і автодіафрагма. В основному камери спостереження функціонують в умовах коли часто змінюється освітленість об’єктів спостереження. Для отримання з камери відеосигналу хорошої якості потрібно підтримувати кількість квантів світла, які падають на ПЗС-матрицю в період між двома послідовними зчитування, на певному рівні. Автодіафрагма камери спостереження змінює в оптичній системі об’єктива обсяг вхідного отвору, тим самим змінюючи ступінь освітлення її ПЗС-матриці. Електронний затвор камери змінює період, за який відбувається накопичення заряду в ПЗС-матриці. При регулюванні часу накопичення заряду від 1 / 50 с. до 1 / 100000 с., можна відпрацьовувати трансформації освітленості в 2000 разів.

5. Відношення сигнал / шум. Про якість вихідного відеосигналу з камери говорить баланс сигналу і шуму. Він дорівнює: 20, помножена на десятковий логарифм відношення амплітуди напруги відеосигналу до середньоквадратичного значення напруги фону, в децибелах (дБ). Візуально шум можна побачити на зображенні з камери у вигляді “снігу”. Шум майже не помітний при відношенні сигнал / шум рівному 45 дБ. Якісне відео виходить при застосуванні високоякісної матриці ПЗС, достатньої освітленості об’єкта спостереження, світлосильної оптики, а також цифрової фільтрації шумів камерою спостереження.

6. Компенсація зустрічної засвітки. Дуже часто при проведенні відеоспостереження трапляється так, що при яскравому світлі потрібно передати темні ділянки зображення. Наприклад, у ситуації, коли назустріч камері спостереження їде автомобіль з увімкненими фарами, на зйомці буде видно тільки лише дві яскраві плями від фар. Якщо ж у камері є функція компенсації зустрічного засвічення, вона зможе ліквідувати цей недолік і дозволить побачити не тільки світло фар, а й сам автомобіль. Цифрові камери спостереження, на відміну від аналогових, мають електронний затвор, який вибірково визначає різноманітний час експозиції для різних елементів зображення. Завдяки компенсації зустрічної засвітки вдається отримувати зображення з усіма деталями й однакової яскравості.

7. Як уникнути запливання зображення камери. Деякі області ПЗС-матриці камери при зустрічній засвіченні потрапляють під сильне освітлення. В результаті, накопичена в цих областях кількість заряду зможе перейти в сусідні ділянки матриці, що ініціює ефект запливання зображення. Щоб не допустити подібної ситуації, почали виготовлятися спеціальні ПЗС-матриці, що не накопичують заряд більше встановленої величини.

8. Баланс білого. Баланс білого – система обробки відеосигналу, що дозволяє камері спостереження достовірно передавати колір об’єкта, не залежачи від типу джерела освітлення об’єкта. Настройка балансу білого проводиться як вручну, так і автоматично. При ручній настройці балансу білого користувач одноразово визначає ці параметри, камера при подальшій роботі використовує їх автоматично. Камери спостереження з автоматичною настройкою балансу білого застосовують у випадках часто мінливого освітлення протягом доби. Ці камери самі виправляють баланс білого.

9. Гамма-корекція. Система гамма-корекції камери модифікує вихідний відеосигнал так, що відеозображення виходить з правильною контрастністю.

Що ще можна прикупити до камер?

1. Кабель. Коаксіальний кабель використовується для передачі сигналу від камери до системи відеоспостереження або до телевізора. Це звичайний кабель, такий же, який використовується для підключення антени до телевізора. Від якості кабелю залежить те, наскільки далеко можна буде встановити камеру. Якщо кабель хороший (75 Ом), то його можна тягнути на відстань до 300 метрів. Тобто камеру можна віддалити від системи відеоспостереження на цю відстань.

2. Провід для живлення камер. Як і для будь-якого пристрою, камерам необхідне живлення. Камери живляться від напруги 9-13 В. Можно використовувати будь-який з дротів для підведення живлення. Окремий дріт для підведення живлення вигідно використовувати, якщо десь поблизу можна живити камери. Камери можуть живитися від одного центрального джерела живлення.

3. Два в одному (2 в 1). Застосовується кабель, який містить одразу і коаксіал для передачі відеосигналу від камери до системи відеоспостереження, і дроти для підведення живлення.

У деяких випадках дуже зручно! До кожній камері потрібно буде підвести всього один дріт.

Як підключається кабель до камер і системи відеоспостереження?
У більшості камер є просто вивідні дроти, до яких можна під’єднати коаксіальний кабель для передачі відеосигналу і дріт живлення. Можна також обжати дріт і підключати через роз’єми. Деякі камери поставляються з роз’ємами BNC (стандартний “тюльпан”):

Такий роз’єм, наприклад, можна відразу підключити до відео-входу звичайного телевізора.

Блок живлення
Блок живлення для камер відеонагляду необхідний тільки якісний! Рекомендується застосовувати блоки корейського виробництва. Вкрай небажано використовувати китайські блоки живлення. В іншому випадку термін роботи камер буде недовгим.
Як вибрати блок живлення для камер? Кожна камера має характеристику “живлення”. Наприклад, маркування “9-15V DC/0.1A” означає, що камера живиться від постійної напруги 9 .. 15 В, а споживана сила струму – 0,1 A. В даному випадку необхідний блок живлення, що має вихідну напругу в діапазоні 9 .. 15 В (наприклад, 12В) і максимальну силу струму більш 0,1 А (наприклад, 1А). Якщо до одного блоку живлення підключається декілька камер, то параметр “сила струму” підсумовується. Наприклад, маємо дві камери “9-15V DC/0.1A”. Вони підключаються до одного блоку живлення. Тоді необхідний блок живлення з вихідною напругою від 9 до 15 В і силою струму не менше 0,2 А. На практиці рекомендується використовувати блок живлення з запасом потужності, що перевищує струм споживання камер на об’єкті на 30-40 %.відеонагляд Луцьк,відеоспостерження Луцьк

Висновок
Для правильного підбору камери відеоспостереження потрібно враховувати багато різних факторів , основні з яких ми згадали і написали, однак не завжди практика сходиться з теорією. Тому для якісного конструювання і вибору камер потрібний кваліфікований підхід та багаторічний досвід.

Комментарии закрыты.